ZMIENIAMY SIĘ DLA CIEBIE!

WPROWADZAMY SYSTEM PŁATNOŚCI ONLINE I ZMIANY NA STRONIE :)

JESTEŚMY W FAZIE BETA TESTÓW - JEŚLI CHCESZ PRZEJŚĆ DO NOWEJ STRONY, KLIKNIJ W PRZYCISK OBOK.

PRZEJDŹ

Detoks, Dieta, oczyszczanie sokami, dieta według zaleceń dr Dąbrowskiej | JUICY JAR®

Soki cold-pressed Juicy Jar®

Co to jest dżar?

Dżar to słoik. Ale nie taki "po prostu"! Każdy dżar zawiera przesłanie do Ciebie - przeczytaj je na etykiecie i poznaj filozofię juicingu. Dżar jest motywatorem do zmiany życia i nawyków żywieniowych na lepsze i zdrowsze. Oprócz jego niezwykłej zawartości jest to też fajny, mody gadżet. Pić sok z rodzimego słoika? Dlaczego nie! To powód do dumy! A jak już skończysz, zajrzyj do naszego DIY - możesz zrobić coś dla siebie lub bliskiej osoby. 

Dziękuję, zwiń

Dlaczego mówicie o nich „żywe soki”?

Z premedytacją i pełną świadomością nasze soki nie są poddawane procesowi pasteryzacji, który zabija całe dobro. Pracujemy na 2 - 3 zmiany, co znaczy, że przez 16 do 24h na dobę, przez 6 dni w tygodniu prasujemy warzywa i owoce. Tylko taki system pracy pozwala przygotować w pełni świeży produkt. Produkt, który zawiera maksymalną ilość składników, jakie można wycisnąć z warzyw i owoców. Nasz sok „żyje”, w przeciwieństwie do tych ze sklepowej półki, poddawanych pasteryzacji.

Dziękuję, zwiń

Jak świeży jest sok, który dociera do mnie?

Pracujemy na 2 - 3 zmiany, co znaczy, że przez 16 do 24h na dobę, przez 6 dni w tygodniu prasujemy warzywa i owoce. Tylko taki system pracy pozwala przygotować w pełni świeży produkt. Sok, który do Ciebie trafia wieczorem, został wytworzony  tego samego dnia.

Dziękuję, zwiń

Jak długo można przechowywać Wasze soki?

Nie za długo... i całe szczęście! 

Sok bezpośrednio po wyprasowaniu musi być przechowywany w niskiej temperaturze, dlatego od razu po wyprodukowaniu włożony jest do chłodni. Po odpowiednim schłodzeniu, przewozimy go w specjalnych termosach. Gdy trafi do Twoich rąk powinieneś niezwłocznie wsadzić go do lodówki.  Tak przetrzymywany sok pozostaje świeży przez 3 dni. Nieprzestrzeganie zasady trzymania w lodówce może przyspieszyć proces starzenia soku.

Nie przejmuj się gdy Twój sok się rozwarstwi i na dole osiądzie osad, podobnie, jeśli z czasem nieco zmieni kolor - to normalna reakcja.  Wstrząśnij go przed wypiciem i ciesz się boskim smakiem!

Dziękuję, zwiń

Moje soki straciły kolor lub rozwarstwiły się – czy to oznacza, że są zepsute?

Nie przejmuj się, gdy Twój sok się rozwarstwi lub na dole osiądzie osad, podobnie, jeśli z czasem nieco zmieni kolor - to normalna reakcja, zauważalna szczególnie w zielonych sokach.  Wstrząśnij go przed wypiciem i ciesz się boskim smakiem! Jeśli Twój sok  jest mocno brązowy i przetrzymywałeś go  powyżej 5 godzin poza lodówką, spróbuj go, zanim wypijesz. Nie powinien stracić swoich właściwości, jednak wszystko zależy od warunków, w jakich go przechowywałeś. 

Dziękuję, zwiń

Co to jest "prasowanie" warzyw i owoców?

Wydobywanie ekstraktu z warzyw i owoców za pomocą wolnego, kilkutonowego nacisku jest jedynym i do tej pory najlepszym sposobem na zachowanie wszystkich witamin, minerałów i wartości odżywczych jakie oferuje nam matka natura. Tego całego dobra jest o 5 razy więcej niż w przypadku zastosowania  klasycznej sokowirówki, która sieka warzywa i owoce wydobywając sok jedynie z tych przestrzeni. Mało tego! Ogromny ucisk naszych pras pozwala na wydobycie wartości odżywczych z przestrzeni międzykomórkowych a powolny proces produkcji redukuje podgrzewanie soku dzięki czemu uzyskujemy jednolity, pełnowartościowy ekstrakt. Degradacji nie ulegają enzymy i antyoksydanty w owocach i warzywach. Nie giną także witaminy, które wrażliwe są na proces pasteryzacji. Zatem wiele cennych składników pozostaje "żywych". Sok dzięki temu nie utlenia się w trakcie produkcji i pozostaje świeży do 72h.

Dziękuję, zwiń

Przecież mogę taki sok zrobić w domu za pomocą sokowirówki!

Owszem, możesz i zawsze lepiej wypić taki sok, niż zjeść batona. Ale nie możemy zgodzić się z tym, że zrobisz TAKI sok. 

Wydobywanie ekstraktu z owoców i warzyw za pomocą wolnego, kilkutonowego nacisku jest jedynym i do tej pory najlepszym sposobem na zachowanie wszystkich witamin, minerałów i wartości odżywczych jakie oferuje nam matka natura. Tego całego dobra jest o 5 razy więcej niż w przypadku zastosowania  klasycznej sokowirówki, która sieka warzywa i owoce wydobywając sok jedynie z tych przestrzeni. Mało tego! Ogromny ucisk naszych pras pozwala na wydobycie wartości odżywczych z przestrzeni międzykomórkowych a powolny proces produkcji redukuje podgrzewanie soku dzięki czemu uzyskujemy jednolity, pełnowartościowy ekstrakt. Czy wiesz, że Twoja sokowirówka pracując na pełnych obrotach i wyciskając sok z marchwi podgrzewa  go do tego stopnia, że zabija wiele ważnych składników? Degradacji ulegają enzymy i antyoksydanty w owocach i warzywach. Ulec znacznemu rozkładowi mogą także witaminy. Zatem przy wyciskaniu soków za pomocą domowej sokowirówki wiele cennych składników pozostaje martwych.  Efekty tego zauważysz, gdy nawet po wstawieniu soku do lodówki, zacznie on szybko ciemnieć i straci wartości smakowe – wytwarzanie soku w sokowirówce przyspieszy po prostu jego starzenie. Kolejną ważną różnicą jest to, że nasze soki całkowicie pozbawione są pulpy, która utrudnia wchłanianie niektórych witamin i mikroelementów zawartych w sokach przez ścianę jelita. Żadna sokowirówka domowa nie usunie jej całkowicie z soku. Ostatnią, lecz znaczącą różnicą, są właściwości smakowe. Sok wyciskany przez profesjonalne prasy przypomina bardziej syrop, esencję bogatą w kolor i smak bardziej intensywny niż ten zrobiony metodą domową.

 

Dziękuję, zwiń

Oczyszczanie organizmu sokami - detoks sokowy, dieta oczyszczająca

Ok, co to jest detoks organizmu sokami? I czemu jest mi to potrzebne?

Po pierwsze chcielibyśmy podkreślić, że w dzisiejszych czasach nasza świadomość tego co jemy i pijemy rośnie... i dzięki Bogu! Więc jeśli traktujesz picie "żywych" soków jako fanaberię czy krótkotrwałą modę, to nie jest to, co popularyzujemy, ale jeśli ma Ci to pomóc w przejściu na juicing, to OK.

Po drugie 70% chorób i dolegliwości to nasze życiowe wybory. To co jemy i pijemy, jak śpimy, czy palimy, to czy jesteśmy narażeni na stres, czy jesteśmy aktywni fizycznie oraz to w jak zatoksycznionym środowisku żyjemy. Jedynie 30% to genetyka i nasze indywidualne uwarunkowania. 70% to dosyć dużo, więc czemu nie spróbować zawalczyć o zdrowie i młodość?

Toksyny, są to związki, które nie służą zdrowiu, a nasz organizm musi każdego dnia  pozbyć się ich, aby prawidłowo funkcjonować. Są to wszelkiego rodzaju związki chemiczne zawarte w naszym jedzeniu (konserwanty, emulgatory, stabilizatory, hormony itd.), w spalinach samochodowych, używkach, są to też metale ciężkie w naszej wodzie. Toksyny zawarte są również w tworzywach sztucznych, wszelkich "zapachowych" substancjach, jak np. proszki do prania, kosmetyki itd. Zalegające latami w układzie pokarmowym, krwionośnym, limfie, kościach, stawach i tkankach całego ciała. Jest tego tak dużo, że nie sposób wymienić ich wszystkich. Niestety codziennie stykamy się z nimi w coraz większej ilości.

 

Oczywiście nasz organizm próbuje się bronić przed wszelkim złem na jakie go codziennie narażamy, jednak w pewnym momencie system immunologiczny po prostu nie daje rady, a mechanizm samonaprawczy, przestaje działać skutecznie. To tak jak z rzucaniem piłeczką... jedną złapiemy, dwie na raz również, trzy jakoś się uda, ale jeśli tych piłeczek będzie więcej i więcej, 10, 20, 30, to najzwyczajniej w świecie, dostaniemy piłką w głowę. 

Czym jest ta nasza piłka? To np. nawracające alergie, choroby autonomiczne, przewlekłe zmęczenie, migreny, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, narośla, polipy, piasek w nerkach, kamienie żółciowe, zmiany skórne, zapalenie zatok, rak. Zaczynamy brać leki. Powiedzmy, że mamy wysokie ciśnienie, więc codziennie łykamy tabletkę. Lek powoduje kolejne problemy, nerki zaczynają źle pracować. Bierzemy tabletkę na nerki. To powoduje, że będziemy mieli niedobór potasu, przez co będziemy musieli przyjmować inne leki. I koło się zamyka.

 

Jeśli np. przeciążymy nasz system toksycznym jedzeniem i zachorujemy, należy dać ciału totalny odpoczynek, włącznie z trawieniem pokarmów... i tutaj zaczyna się całe dobro jakie oferuje nam picie żywych soków, czyli tzw. sokoterapia. 

Dziękuję, zwiń

Czy to prawda, że nasz organizm potrafi sam się oczyścić? Jeśli tak, to po co mi oczyszczanie sokami?

Nasze ciało to sprawnie działająca maszyna. Wątroba, nerki, płuca, odgrywają kluczową rolę w procesach oczyszczania. Problem niestety pojawia się, gdy szkodliwych substancji, jakie wnikają w nasze ciało, jest za dużo, a naturalne mechanizmy detoksykujące nie są wstanie same sobie poradzić z ilością toksyn. 

Człowiek bardzo wolno przystosowuje się do gwałtownie zmieniającej się jakości życia. Umiejętność przystosowawcza organizmu przebiega w proporcji 1% na 1000 lat!!! Zdziwiony?

Dlatego, aby być zdrowym, czuć się dobrze i starać się zachować balans, powinniśmy pomóc swojemu ciału dając mu odrobinę odpoczynku. Odpoczynku od przetworzonego jedzenia, jedzenia pełnego antybiotyków, konserwantów, hormonów i innej chemii oraz zapewnić mu bogactwo witamin i substancji odżywczych jakich na co dzień nie konsumujemy. Przywracamy wtedy sposób naturalne mechanizmy lecznicze - ciało zaczyna uzdrawiać się samo. Najlepszy cytat jakim możemy zobrazować cały proces, pochodzi z książki " How to get well" napisanej przez dr. Paavo Airola:

" W trakcie przedłużającego się postu (po 3 pierwszych dniach) nasz organizm będzie żyć wykorzystując własne substancje. Gdy jest pozbawiony pokarmu, zwłaszcza białek i tłuszczów, będzie spalać i trawić własne tkanki w procesie autolizy lub samotrawienia. Jednakże Twoje ciało nie zrobi tego na oślep! W swojej mądrości - i tu tkwi tajemnica niezwykłej skuteczności postu jako leczniczej i regenerującej terapii - organizm najpierw rozkłada i spala te tkanki, które są chore, uszkodzone, martwe i stare. Podczas postu Twoje ciało żywi się najbardziej nieczystymi i najgorszymi materiałami, takimi jak martwe komórki, skupiskami zapalnymi, guzami, ropniami, złogami tłuszczu itp. Dr. Otto Buchinger, jeden z największych autorytetów w oczyszczaniu, bardzo trafnie nazywa je usuwaniem odpadów, spalaniem śmieci. Główne tkanki i organy życiowe, gruczoły, system nerwowy i mózg nie są uszkodzone podczas procesu oczyszczania.”

Dziękuję, zwiń

Czy i ile schudnę na diecie oczyszczającej?

Tak, jest to naturalny „efekt uboczny” oczyszczania, gdyż po pierwsze będziesz przyjmował mniejszą ilość kalorii, nie będziesz się przejadał, Twój żołądek się skurczy, a po wtóre odstawisz wszelką przetwarzaną żywność.

 W tkance tłuszczowej skumulowane są ogromne ilości toksyn, które zostaną uwolnione do krwi, a następnie stopniowo wydalone z organizmu. Organizm przeprowadzi "przegląd generalny”. Odciążony zostanie układ pokarmowy, ponieważ nie otrzyma stałego pożywienia do trawienia. Zostaną usunięte w tym czasie zbędne substancje. Zajdzie tu reakcje łańcuchowa! Utrata wagi będzie w tym momencie częścią większego i bardziej złożonego procesu oczyszczania.

To, czy utrzymasz efekt spadku wagi po zakończeniu oczyszczania zależy od tego, czy zmienisz na stałe swoje przyzwyczajenia żywieniowe. To, na co my chcemy stawiać największy nacisk, to kwestia zmiany stylu życia. Zależy nam na tym, abyś nie traktował naszych programów oczyszczających jako jednorazowego wyskoku odchudzającego, tylko jako początek wielkich zmian - przyzwyczajeń żywieniowych, które są niezbędne aby utrzymać spadek wagi i przede wszystkim żyć zdrowo. To ile schudniesz na diecie zależy po pierwsze od długości kuracji oczyszczającej, a po drugie od Twoich indywidualnych uwarunkowań. Z naszych doświadczeń wynika że w ciągu 5 dniowej kuracji możesz zgubić do 3 kg.

Dziękuję, zwiń

Jak będę się czuł podczas oczyszczania?

Liczymy na to, że bardzo dobrze! :) Są ludzie, którzy proces oczyszczania przechodzą bardzo łagodnie i czują mnóstwo energii, są również tacy, którzy w ciągu pierwszych 1-2 dni mogą się czuć gorzej. Do normalnych symptomów oczyszczania należą: bóle i lekkie zawroty głowy, senność, rozdrażnienie, mdłości czy brak koncentracji. Nie zniechęcaj się i nie stresuj. Negatywne symptomy odejdą tak szybko, jak się pojawiły. Daj sobie czas na odpoczynek, nie planuj wymagających aktywności. Pewnego dnia obudzisz się z dodatkowym powerem do działania, poczujesz się lekko i wspaniale. Będziesz się wysypiał, zaczniesz wyglądać młodziej, a Twoje ciało przejdzie poważne przemiany. 

Dziękuję, zwiń

Ile dni powinna trwać terapia sokami, jeśli robię ja pierwszy raz?

Każdy organizm jest inny, każdy też inaczej będzie reagował na proces oczyszczania. Jeden dzień spożywania wyłącznie żywych soków jest dla osób, które chcą spróbować smaków naszych esencji, sprawdzić czy wytrzymają dłuższy czas oczyszczania lub chcą zrobić dzień regeneracji po tłustym i niezdrowym jedzeniu. 3-5 dni jest czasem, który każdy organizm bez problemu powinien wytrzymać i który da już wymierne efekty. Jeśli czujesz pod skórą, że dasz radę, nie sugeruj się tym, że to Twój pierwszy raz. Wybierz opcję np. 3 dni.  Szacuje się, że przy obecnym trybie życia taki okres oczyszczania jest najmniej niekomfortowy, natomiast fakty wskazują, że im większy czas oczyszczania tym nasz organizm lepiej się detoksykuje - nie chce być inaczej.

Jeśli jesteś zdecydowany na zmianę nawyków żywieniowych, chcesz schudnąć, żyć zdrowo, ale robiąc to stopniowo, zacznij od początkowego programu oczyszczania Juicy Jar®  i stopniowo go zwiększaj, jak tylko poczujesz się gotowy. Są ludzie, którzy piją same żywe soki przez 14, 30 a nawet 60 dni ze spektakularnymi efektami. Doskonałym przykładem jest tu Joe Cross, który nagrał film ze swojej przygody z sokami, dostępny na YouTube pod tytułem: „Sick, fat and nearly dead". Zainspirował on tysiące innych osób, które również zdecydowały się na oczyszczanie. Jeśli jednak chciałbyś zdecydować się na dłuższy okres kuracji niż 5 dni, koniecznie odwiedź lekarza i dowiedz się, czy nie widzi on przeciwwskazań. Każda dłuższa dieta wymaga kontroli lekarskiej. Zrób to również, jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę przewlekłą.

Dziękuję, zwiń

Jakie są przeciwwskazania do oczyszczania sokami?

Jeśli jesteś w ciąży lub w trakcie laktacji zrezygnuj z oczyszczania. Twój organizm pracuje na bardzo wysokich obrotach. Spróbuj oczyszczania po etapie karmienia piersią - to doskonały sposób na zniwelowanie estetycznych niedoskonałości  będących skutkiem ciąży. Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, przyjmujesz na stałe leki lub jesteś w trakcie leczenia choroby o ostrym przebiegu, musisz skonsultować z lekarzem, czy możesz rozpocząć oczyszczanie.

Dziękuję, zwiń

Jak często powinno się powtarzać oczyszczanie?

Częstotliwość kuracji  jest bardzo indywidualna. Nie ma w tym żadnej przesady jeśli powiemy, że im częściej tym lepiej. My rekomendujemy oczyszczanie minimum raz na kwartał.  Pamiętaj, że jeśli chcesz przejść na oczyszczanie na dłużej niż 5 dni lub masz jakąś przewlekła chorobę, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i spytaj, czy nie widzi on przeciwwskazań do takiej terapii.

Dziękuję, zwiń

W jakiej kolejności powinienem pić moje cold-pressy?

Najlepiej w takiej, w jakiej sugerujemy aby były spożyte. Jeśli jednak z jakichś przyczyn jednorazowo chciałbyś zamienić ich kolejność, to tragedia się nie stanie ;-)  

Pamiętaj, że najlepiej na czczo wypić sok zielony, gdyż witaminy, mikroelementy i wszystkie wartości odżywcze jakie się w nim znajdują, najlepiej wchłaniają się na pusty żołądek. Mleko migdałowe wypite wieczorem doskonale nasyci Cię, abyś nie czuł wieczornego głodu i nie miał chęci podjadania przed TV. Raczej nie rekomendujemy wypicia trzydniowego zapasu mleka migdałowego pierwszego dnia oczyszczania ;-)

Dziękuję, zwiń

Czy Wasze soki są słodzone?

Nie! Unikamy wszelkiego rodzaju dosładzaczy - klasycznego cukru, syropu z agawy, ksylitolu, stewii itp. Jedyne co znajdziesz w naszych sokach to słodycz pochodząca z owoców, które posiadają bardzo dużo witamin.

Dziękuję, zwiń

Skąd wezmę niezbędne proteiny podczas kuracji oczyszczającej?

Ilość protein zawarta w naszych sokach przewyższa potrzeby organizmu kobiety pracującej umysłowo w wieku 35 lat. Znajdziesz je w warzywach oraz bardzo zdrowych dodatkach jakie zawierają nasze esencje: białko konopi indyjskiej, trawa owsiana / pszeniczna, chlorella, pestki słonecznika, siemię lniane, migdały. Jest tego całkiem sporo i mało kto w swojej codziennej diecie jest w stanie spożyć taką bombę proteinową. Jeśli planujesz bardzo długie oczyszczanie (miesiąc i więcej) pamiętaj, by skonsultować się ze swoim lekarzem - powiedz mu co planujesz, a on być może poleci Ci zażywanie odżywki białkowej przez czas postu, jeśli uzna to za konieczne.  

Dziękuję, zwiń

Dlaczego w sokach nie ma błonnika? Czy mój organizm przez to nie ucierpi?

Soki oczyszczające organizm z toksyn pozbyte są pulpy. Błonnik jest celowo wyeliminowany z naszych soków, gdyż dzięki temu zawarte w nich wartości odżywce natychmiastowo trafią do krwi - jak alkohol. Błonnik utrudnia wchłanianie niektórych witamin i mikroelementów, jeśli się jego pozbędziemy, pozbędziemy się tej bariery. Przy tak krótkim okresie oczyszczania jak 1-3-5 dni Twój organizm nie odczuje jego braku. Pamiętaj, że nie jesz, więc Twój organizm nie traci energii na usuwanie ciężkich treści jelitowych, do czego niezbędny jest błonnik. Jeśli uprawiasz juicing i sok jest witaminowym dodatkiem do Twojej codziennej diety, błonnik uzyskasz z jedzenia.

Dziękuję, zwiń

Jestem na diecie oczyszczającej i odczuwam głód. Co powinienem zrobić? Przerwać dietę, czy zjeść coś?

Przede wszystkim postaraj się jednak wytrzymać. Twój organizm dostosuje się do diety po pierwszym, drugim dniu. Uczucie głodu szybko mija. Pij dużo wody, herbat ziołowych, a żołądek „poinformuje” umysł, żeby wyluzował. Zaniechaj wszelkiej aktywności fizycznej. Jeśli to możliwe postaraj się więcej spać i odpoczywać. Po 2 pierwszych dniach bardziej prawdopodobne niż uczucie głodu będzie to, że nie dopijesz swojego ostatniego soku! Nie przerywaj diety, nie podjadaj, to naprawdę da się przetrzymać!

Dziękuję, zwiń

Nie wziąłem soku do pracy, zjadłem przekąskę, czy zaprzepaściłem oczyszczanie?

To ważne by przestrzegać picia soków w określonych godzinach i pamiętać, by zabierać je ze sobą np. do pracy. Jeśli jednak zapomnisz i nie masz możliwości w krótkim czasie wypicia zaplanowanego soku, kup najmniej przetworzony sok w sklepie – np. jednodniowy buraczany lub marchewkowy. Jeśli z jakiegoś względu musiałeś coś przekąsić (np. spotkanie biznesowe), wybierz warzywną sałatkę bez dodatków. Pilnuj by nie zdarzyło się to częściej w ciągu kuracji niż ten jeden raz. Nie zaprzepaściłeś oczyszczania, jednak mogłeś spowolnić ten proces.

Dziękuję, zwiń

Czy mogę pić alkohol podczas diety oczyszczającej?

Serio? ;-) Nie, alkohol to trucizna dla Twojego organizmu i do póki będziesz ją spożywał organizm nie rozpocznie procesu oczyszczania. Sok z alkoholem powinienem współwystępować jedynie wtedy, gdy zabalowałeś i masz kaca – nasze soki postawią Cię wtedy na nogi – polecamy lemoniadę lub soki z burakiem.

Dziękuję, zwiń

Jak rozpocząć i przerwać dietę oczyszczającą?

Możesz rozpocząć dietę z dnia na dzień, ale zdecydowanie lepiej będzie, jeśli przygotujesz swój organizm do oczyszczania sokami, stosując przez trzy dni dietę warzywno-owocową. Tak samo jak rozpoczynasz dietę jedząc warzywa i owoce, tak samo należy ją zakończyć, by tym razem przyzwyczaić organizm do powrotu produktów stałych. Ten proces również powinien trwać trzy dni. Ważne jest zachowanie 5 posiłków dziennie i stopniowe wprowadzenie do swojej diety poszczególnych pokarmów - zdrowych pokarmów! Jeśli nie wiesz co i kiedy jeść, lub nie masz ochoty przygotowywać posiłków sam,  wybierając kurację oczyszczającą, zaznacz, że chcesz zamówić wariant z jedzeniem.

Dziękuję, zwiń

Czy mogę kupić Juicy Jar® w prezencie?

Oczywiście! Oczyszczanie lub wybrane dżary będą doskonałym prezentem dla bliskiej Ci osoby. Pamiętaj, że nasze soki mają krótki termin przydatności, dlatego najlepiej by było, jeśli dostarczymy je bezpośrednio. Jeśli chciałbyś sprezentować Voucher na dowolne soki, prosimy o kontakt!

Dziękuję, zwiń

Zdrowie

Co mi da oczyszczanie organizmu sokami?

Analizując własne doświadczenia, doświadczenia ludzi, których obserwujemy i opinie specjalistów, z którymi współpracujemy, oczyszczanie organizmu pociąga za sobą wiele wspaniałych konsekwencji. Oprócz utraty wagi, wysmuklenia ciała i dużo lepszego samopoczucia, będziesz zapewne inaczej patrzył na kwestie tego, co spożywasz. Jest to start do zmiany życia, która bezpośrednio wpływa na Twoje zdrowie. Wielu fanów oczyszczania i juicingu, dzieli się swoimi spektakularnymi przemianami - od wyzdrowień z przewlekłych chorób, ustąpienia różnych dolegliwości, alergii, migren itd., po zwiększenie świadomości tego co jeść i pić.

Takich ludzi jak my, którzy docenili picie żywych soków są miliony. Ich historie od bardziej prozaicznych do nieprawdopodobnych ozdrowień znajdziesz w Internecie. Jeśli jednak nie spróbujesz sam, nie będziesz wiedział, jak bardzo można uleczyć swój organizm.

Dziękuję, zwiń

Czy mogę pić Wasze soki jak jestem w ciąży?

Pić soki - jak najbardziej! Są one wspaniałym źródłem szybko wchłanianych witamin i mikroelementów. Powinny być one traktowane jako suplement diety pomagający zminimalizować niedobory podczas ciąży. Jeden dżar dziennie to duża dawka warzyw z dodatkiem owoców, czyli znacznie więcej dobra niż w jakiejkolwiek tabletce. Szczególnie polecamy soki zielone, które są bardzo bogate w niezbędny w 1 trymestrze ciąży kwas foliowy. Nie namawiamy oczywiście do porzucenia witamin, które przepisał Ci Twój lekarz! Jeśli takie przyjmujesz, skonsultuj z nim, czy nie widzi przeciwwskazań, byś piła dodatkowo soki. Jeśli zastanawiasz się nad detoksem sokowym, dieta oczyszczająca, absolutnie nie jest dla Ciebie. Zapraszamy do nas jak tylko skończy się laktacja i  Twój ginekolog nie będzie widział przeciwwskazań.

Dziękuję, zwiń

Czy mogę uprawiać sport podczas oczyszczania?

Teoretycznie możesz, ale najlepiej aby Twój organizm najwięcej energii poświęcił na odtrucie i zregenerowanie. Jest to czas wyhamowania. Możesz mieć mniej siły, a wysiłek może spowodować zwiększenie uczucia głodu lub zawroty głowy. Oczyszczanie organizmu z toksyn, to proces, który wymaga wypoczynku i czasu na regenerację.

Dziękuję, zwiń

Mówicie, że wasze soki nie zawierają glutenu, ale wśród składników jest trawa pszeniczna.

Trawa pszeniczna, to nie to samo co pszenica! Ta roślina o nieocenionych właściwościach zdrowotnych pozbawiona jest ziarna, które zawiera gluten. Jest więc bezpieczna dla osób, które mają alergię na pszenicę i nie tolerują glutenu. W przeciwieństwie do pszenicy, trawa pszeniczna jest bardzo zdrowa: chroni przed rakotwórczymi czynnikami, odbudowuje czerwone krwinki i znacznie poprawia morfologię, poprawia nastrój, zmniejsza ciśnienie krwi, dotlenia komórki (zawiera tzw. ciekły tlen), stymuluje tarczycę, zapobiega cukrzycy, odkwasza organizm, łagodzi obrażenia wewnętrzne, wzmacnia odporność, zapobiega stanom zapalnym, wspomaga trawienie, pomaga rozpuścić i usunąć z organizmu kryształy kwasu moczowego, hamuje apetyt, wspomaga detoks - szczególnie wątroby, jest źródłem białka, neutralizuje toksyny, uspokaja, zmienia zapach potu i oddechu. Ma też zastosowanie zewnętrzne - leczy choroby skóry i włosów, wzmacnia skórę.

Dziękuję, zwiń

Cierpię na zaparcia podczas detoksu sokowego. Czy to normalne? Jak sobie radzić?

Niektóre organizmy reagują na zmianę sposobu odzywiania biegunką lub zaparciami. Część osób cierpi na zaparcia podczas detoksu, jednak jest to normalne zjawisko. Jeśli Ciebie dopadło to schorzenie, jest duże prawdopodobieństo, że pijesz niewystarczającą ilość wody. Pamiętaj, że picie soków nie zwalnia Cię z obowiązku picia min. 2 l wody dziennie! Pij także herbatki ziolowe: pokrzywę i rumianek. Chodź na spacery, ćwicz jogę. Jeśli to nadal nie pomaga, koniecznie zacznij dzień od szklanki ciepłej wody z połową łyżeczki cynamonu i połową pieprzu cayenne oraz sokiem z cytryny. Ta mieszanka powinna zmobilizować Twoje jelito do pracy i wspomoże oczyszczanie organizmu z toksyn. Dobrym rozwiązaniem jest także picie soku z trawy pszenicznej. W ostateczności można zastosować czopek glicerynowy lub zdecydować się na lewatywę.

Dziękuję, zwiń

Sokoterapia już za mną. A co później?

Powtarzaj swój detoks sokowy częściej (jeśli jest on krótki) lub rzadziej (jeśli decydujesz się na długie detoksy sokowe). Najlepiej będzie, jeśli przyjmiesz, że dieta oczyszczająca organizm z toksyn to wstęp do zmiany nawyków żywieniowych. Po detoksie sokowym przejdź na zbilansowaną dietę, jedz regularnie, pamiętaj o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów. Podążając za tymi zasadami, utrzymasz efekt terapii sokami. Jeśli nie chcesz sam przyrządzać posiłków, zdecyduj się na catering dietetyczny Juicy Box. Nasza dieta pudełkowa nie zawiera pszenicy, jest zdrowa, zbilansowana i pozwoli Ci na utrzymanie szczupłej sylwetki i zdrowia.

Dziękuję, zwiń

Juicy Box - dieta bezpszeniczna

Czym dieta bez pszenicy Juicy Box wyróżnia się na tle innych firm oferujących dietę pudełkową?

 

Dieta bezpszeniczna

Przede wszystkim Juicy Box to pierwszy catering indywidualny w Polsce, który wprowadził dietę bezpszeniczną (nie bezglutenową!). Pogarszająca się jakość zmutowanej i od  kilkudziesięciu lat stale modyfikowanej genetycznie pszenicy sprawiła, że ma ona niewiele wspólnego ze zbożem spożywanym przez naszych pradziadków. Co więcej, stała się zbożem szkodliwym dla zdrowia nie tylko ludzi chorych na celiakię. Dlatego postanowiliśmy wykluczyć ją z naszej diety, nie pozbywając się całkowicie glutenu. Całkowite wykluczenie glutenu u osoby zdrowej nie jest zalecane, ponieważ idzie w parze ze zbyt małą ilością węglowodanów oraz błonnika potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, a przy tym może powodować niedobory żelaza i witaminy B.

Smak i jakość

Kolejną wartością wyróżniającą nas na rynku jest to, że od początku przyświecał nam cel stworzenia cateringu wykwintnego, smacznego, tak, by osoba, która z niego korzysta nie czuła tego, że jest na diecie. Chciałyśmy, by nasz klient nie traktował jedzenia jako przykrej konieczności, lecz by wręcz nie mógł doczekać się otwarcia kolejnego Juicy Boxa. Nasz catering dietetyczny jest bardzo różnorodny. Wielbicieli słodyczy ucieszą lekkie przegryzki i zdrowe łakocie na podwieczorek. Fani egzotycznego jedzenia odnajdą u nas potrawy rodem z Indii, Meksyku i Japonii. Miłośnicy kuchni polskiej przekonają się jak smakują naleśniki w lekkiej wersji. Koniec z monotonną i niedosmaczaną dietą!

Doświadczenie, ludzie, zaplecze

Najważniejsi w tworzeniu Juicy Box są ludzie, dlatego nasze dania przygotowują kucharze jednej z najstarszych i najbardziej doświadczonych  firm cateringowych w Polsce – Agencji Cateringowej PARTY która od ponad 20 lat cieszy się uznaniem największych światowych marek funkcjonujących na rynku. Nasi ludzie gotują od ponad 20 lat, a program układany jest przez dietetyka w porozumieniu z szefem kuchni i technologami żywienia. To znaczy, że dieta bez pszenicy Juicy Box jest nie tylko skuteczna, ale też bardzo smaczna! Część z potraw, które znajdziesz w Juicy Box jest ulubioną pozycją klientów, które znają Agencję Cateringową PARTY od lat!

Produkcja!

Dieta bez pszenicy Juicy Box produkowana jest przez profesjonalny zespół na świeżo przed dostarczeniem!

Dostawa

Dieta z dowozem do domu lub biura jest bardzo wygodna! Nie musisz pamiętać o zakupach, stać w kolejkach i przepłacać za produkty! Specjlanie dla naszych klientów pracujemy rannym świtem, a pod drzwi dostarczamy świeże, schłodzone jedzenie. Nie zostawiamy jedzenia w nocy, bo chcemy mieć 100% pewności, że nie ucierpi na tym jakość potraw. Nie korzystamy z usług zewnętrznych kurierów, bo lubimy mieć kontrolę nad procedurami :) Nasi kierowcy dowożą dietę bez pszenicy Juicy Box w dwóch przedziałach czasowych do wyboru: 5:30-8 lub 8-10:30.

Efekty

Nasza dieta pudełkowa jest zbilansowana według obowiązujących norm żywieniowych przez profesjonalne osoby. Dzięki temu nie odczuwasz napadu głodu w ciągu dnia, nie masz ochoty na słodycze, a po wyjściu z diety nie doznasz efektu jojo. A najważniejsze jest to, że chudniesz! Dieta bez pszenicy Juicy Box ma być przyjemną motywacją do utraty wagi, ale przede wszystkim do zmiany nawyków żywieniowych na zdrowe!

Cena

Cóż dużo mówić – na tle konkurencji wypadamy naprawdę bardzo dobrze! Jeśli masz wątpliwości, czy to będą dobrze zainwestowane pieniądze, odpowiedz sobie na pytanie: czy chcąc osiągnąć swój cel (np. trwałą utratę wagi) będziesz w stanie przygotowywać sobie 5 zbilansowanych i różnorodnych posiłków dziennie? Będziesz w stanie pilnować restrykcyjnie ilości i czasu przyjmowania posiłków? Będziesz umiał odmówić sobie czegoś słodkiego przy kasie w sklepie, czy wolisz omijać sklep szerokim łukiem? Ile płacisz za zakupy i za dojazdy do sklepu? Ile czasu na to tracisz, a ile jest wart Twój czas? Ile jedzenia miesięcznie wyrzucasz, bo zdążyło się zepsuć lub kupiłeś impulsywnie? Ile pieniędzy zostawiasz w firmowym barze? Jeśli weźmiesz pod  uwagę te wszystkie czynniki, okaże się, że dieta pudełkowa z dowozem Juicy Box jest bardzo kuszącym rozwiązaniem.

Certyfikaty – HACCP

Znaleźliśmy tylko dwie firmy oferujące catering dietetyczny z dowozem na rynku, które mogą pochwalić się wdrożonym systemem HACCP na swoim zapleczu. Dlaczego? Bo jest to długotrwały i bardzo wymagający, a także kosztowny  proces. Mimo wszystko, jest to proces który Tobie, Drogi Kliencie, ma zapewnić bezpieczeństwo i jakość zamawianych produktów.  Nie ufaj firmom, które „produkują w warunkach wymaganych do wdrożenia HACCP”  - to nieuczciwa manipulacja, która nic nie oznacza. Nasze zaplecze MA wdrożony HACCP, co oznacza, że zakład wykonał wszystko dla bezpieczeństwa wyrobu i konsumenta, w odniesieniu do przepisów, zasad dobrej praktyki produkcyjnej i potrzeb klientów i jest stale pod tym względem kontrolowany.

Szukasz najlepszego cateringu dietetycznego w Warszawie? Spróbuj Juicy Box  :)

Dziękuję, zwiń

Juicy Box to dieta bezpszeniczna. Co to znaczy?

Dieta bez pszenicy Juicy Box pozbawiona jest całkowicie potraw zawierających pszenicę. Taka dieta pozwala gubić kilogramy w bezpieczny sposób, pozwala też pozbyć się tzw. „brzucha pszenicznego”*,  który pojawia się po posiłku zawierającym te zboże. Wykluczenie pszenicy pozwala pozbyć się wzdęć, dodatkowo reguluje metabolizm, niweluje napady głodu. Jednocześnie nie jest to dieta całkowicie pozbawiona gluten i nie jest tak restrykcyjna, co oznacza, że dalej możesz cieszyć się swoimi ulubionymi potrawami. Żyto, jęczmień i owies to zboża, które zawierają gluten, ale znajdziesz je w naszej diecie. Pogarszająca się jakość zmutowanej i od  kilkudziesięciu lat stale modyfikowanej genetycznie pszenicy sprawiła, że ma ona niewiele wspólnego ze zbożem spożywanym przez naszych pradziadków. Co więcej stała się zbożem, szkodliwym dla zdrowia coraz szerszego grona ludzi, nie tylko tych chorych na celiakię. Dlatego postanowiliśmy wykluczyć ją z naszej diety, nie pozbywając się całkowicie glutenu. Dieta bezglutenowa jest zalecana wyłącznie osobom chorym na celiakię i uczulonym na gluten. Całkowite wykluczenie glutenu u osoby zdrowej nie jest zalecane, ponieważ idzie w parze ze zbyt małą ilością węglowodanów oraz błonnika potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, a przy tym dieta bezglutenowa może doprowadzić do niedoboru żelaza i witaminy B. Catering pudełkowy Juicy Box jest dla osób zdrowych, dla których wykluczenie pszenicy jest wyłącznie zdrowym wyborem.

 

*(polecamy książkę Williama Davisa „Pszeniczny brzuch”)

Dziękuję, zwiń

Ile schudnę na bezpszenicznej diecie Juicy Box?

Jeśli korzystałeś kiedyś z diety pudełkowej i nie schudłeś, choć stosowałeś się do zaleceń, to znaczy, że Twoja dieta była źle zbilansowana. My podchodzimy do tego tematu bardzo profesjonalnie i restrykcyjnie. To ile schudniesz, zależy od kaloryczności, którą wybrałeś, indywidualnych uwarunkowań Twojego organizmu, stanu zdrowia i trybu życia, jaki prowadzisz. Średnio na dieta przy nadwadze pozwala schudnąć 1-1,5 kg tygodniowo, natomiast wykluczenie pszenicy z diety podbija ten efekt o dodatkowe kilogramy w szerszej perspektywie. Pamiętaj, że odchudzanie to nie tylko bycie zmotywowanym do przetrwania diety, ale także utrzymania jej efektu! Nawet odpowiednio zbilansowane posiłki nie zagwarantują sukcesu, jeśli wrócisz do dawnych nawyków żywieniowych.

Dziękuję, zwiń

Czy dieta bezpszeniczna Juicy Box to to samo co dieta bezglutenowa?

Dieta Juicy Box pozbawiona jest całkowicie potraw zawierających pszenicę. Taka dieta pozwala gubić kilogramy w bezpieczny sposób, pozwala też pozbyć się tzw. „brzucha pszenicznego”,  który pojawia się po posiłku zawierającym te zboże. Wykluczenie pszenicy pozwala pozbyć się wzdęć, dodatkowo reguluje metabolizm. Jednocześnie nie jest to dieta całkowicie pozbawiona glutenu, nie jest tak restrykcyjna, co oznacza, że dalej możesz cieszyć się swoimi ulubionymi potrawami. Dieta bezglutenowa jest zalecana wyłącznie osobom chorym na celiakię i uczulonym na gluten. Całkowite wykluczenie glutenu u osoby zdrowej nie jest zalecane, ponieważ idzie w parze ze zbyt małą ilością węglowodanów oraz błonnika potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, a przy tym może powodować niedobory żelaza i witaminy B. Juicy Box jest dla osób zdrowych, dla których wykluczenie pszenicy jest wyłącznie zdrowym wyborem.  Nie jest to dieta dla osób chorych na celiakię i uczulonych na gluten.

 

Dziękuję, zwiń

Czy catering dietetyczny Juicy Box jest zbilansowany według zalecanych norm żywieniowych?

Oczywiście. Dzięki temu, że nasze posiłki są zbilansowane przez profesjonalnego dietetyka pod kontem wartości odżywczych, nie będziesz odczuwał ataku głodu i trwale zgubisz kilogramy bez efektu jojo. Pamiętaj jednak, że odchudzanie to nie tylko bycie zmotywowanym do przetrwania diety, ale także utrzymania jej efektu! Nawet odpowiednio zbilansowane posiłki nie są gwarantem sukces, jeśli wrócisz do swoich starych nawyków żywieniowych.

Dziękuję, zwiń

Jaki wariant kaloryczny mam wybrać, jeśli chcę zamówić catering dietetyczny?

To zależy od Twoich celów. Jeśli chcesz po prostu jeść zdrowo, ale nie chcesz się odchudzać, wybierz dietę 2500 kcal. Jeśli zależy Ci na racjonalnym odchudzaniu bez efektu jojo, rozpocznij od diety 1500 kcal, aby utrwalić efekty na diecie 2000 kcal w kolejnym etapie, po osiągnięciu wymarzonej wagi. Nie decyduj się nigdy na diety 1000 kcal – dają szybki efekt, ale krótkotrwały, a co więcej, uzyskany dużym wysiłkiem Twojego organizmu ….i psychiki.

Dziękuję, zwiń

Chcę się odchudzić. Który program wybrać, jeśli chcę zamówić catering dietetyczny z dowozem?

Program 1500 kcal zagwarantuje Ci racjonalne odchudzanie – bezpieczne tracenie kalorii i wyeliminowanie ryzyka efektu jojo, o ile nie wrócisz do niezdrowych nawyków żywieniowych.  Dla utrwalenia efektu, jeśli stosowałeś dietę 1500 kcal przez długi czas, przejdź na dietę 2000 kcal, która nauczy Twój organizm radzić sobie z większą kalorycznością potraw i wykluczy możliwość szybkiego powrotu kilogramów.  Pamiętaj, że odchudzanie to nie tylko bycie zmotywowanym do przetrwania diety, ale także utrzymania jej efektu!

Dziękuję, zwiń

Dlaczego Wasza dieta pudełkowa nie ma w ofercie diety 1000 kcal?

Z prostej przyczyny – nie jest to ani skuteczna, ani zdrowa dieta. Twój organizm narażony na niedożywienie rozpoczyna mobilizację i odkładanie tłuszczu „na czarną godzinę”. Efekt? Dodatkowa tkanka tłuszczowa. Organizm zaczyna spalać mięśnie, bo nie ma skąd czerpać energii, więc wysiłek na siłowni idzie na marne. Dieta ta nie pokrywa również zapotrzebowania energetycznego Twojego organizmu, co znaczy, że dostaje on mniej paliwa na pracę płuc, serca i mózgu. Ty czujesz się wypalony, jest Ci zimno, możesz mieć zawroty głowy, odczuwasz głód, nie możesz spać, choć odczuwasz senność. A efekt jojo tylko czeka, aż wrócisz do starych nawyków. Czy to jest cel, do którego dążysz?

Dziękuję, zwiń

Stosuję dietę Juicy Box już kilka tygodni. Moja waga stanęła w miejscu, dlaczego? Co to oznacza?

Jeśli Twoja waga po kilku tygodniach stosowania diety stanie w miejscu, nie przejmuj się tym, to tzw. efekt plateau. Jest on zupełnie naturalny – Twój organizm daje znak, że potrzebuje czasu do dostosowania się do zmian. Sztuką jest pozostać zmotywowanym do jego przetrwania. Musisz nadal stosować się do wytycznych, a Twoja waga znów zacznie spadać. Jeśli chcesz jednak przyspieszyć ten proces, zadbaj o aktywność fizyczną, przyspiesz metabolizm ruszając się częściej i więcej niż dotychczas.

Dziękuję, zwiń

Czy po diecie juicyBox nie będzie efektu jojo?

To zależy od Ciebie! Jeśli stopniowo wyjdziesz z diety, czyli np. po 4 - tygodnowym odchudzaniu na diecie 1500 kcal, przejdziesz na dietę 2000 kcal przez okres kolejnych dwóch tygodni i utrzymasz prawidłowe nawyki żywieniowe (odpowiednio zbilansowane posiłki, odpowiednia wielkość i ilość oraz czas spożywania) to nie zaznasz efektu jojo.

Dziękuję, zwiń

Kiedy i jak dostanę dietetyczny catering Juicy Box?

Catering dietetyczny Juicy Box dostarczy Ci nasz kierowca, między godziną 5:30-8 lub 8-10:30 w dniach poniedziałek-sobota. Torba, którą przekaże Ci kurier zawiera 5 posiłków przeznaczonych do konsumpcji w dniu dostarczenia. Posiłki na niedzielę dowozimy wraz z posiłkami na sobotę. Jeśli złozysz zamówienie dziś, następnego dnia odbędzie się zatowarowanie i nocna produkcja, a kolejnego dnia rano już otrzymasz pierwszy zestaw diety bez pszenicy Juicy Box.

Dziękuję, zwiń

Czy mogę podgrzać posiłek w mikrofalówce ?

Tak, całość posiłku w czarnym opakowaniu pokrytym folią jest przeznaczona do podgrzania w mikrofalówce. Przed podgrzaniem należy jedynie usunąć folię z opakowania. Posiłki pakowane bez folii – surówki, musy, jogurty etc nie nadają się do podgrzania w mikrofalówce, ale wątpimy, by ktoś miał taką potrzebę ;-)

Dziękuję, zwiń

Czy mogę przerwać dietę np. z powodu wyjazdu i kontynuować ją po powrocie?

Jeśli chciałbyś przerwać dietę bez pszenicy Juicy Box, np. z powodu wyjazdu, prosimy o możliwie szybką informację o planowanej przerwie. Możemy wstrzymać Twoją dietę jednak musisz nas o tym poinformować najpóźniej na 48 godzin przed dniem dostawy. Możesz wrócić do diety po powrocie z wyjazdu – prosimy o kontakt w celu ustalenia, kiedy chciałbyś ją wznowić.

Dziękuję, zwiń

Jeśli w czasie mojej diety wypadnie święto lub dzień wolny od pracy, to kiedy dostanę Juicy Box na ten dzień?

W tym wyjątkowym przypadku kurier dowiezie Ci zapas na dwa dni. Jeśli przerwa świąteczna jest dłuższa niż dwa dni, zawsze kontaktujemy się ze Wszystkimi Klientami odpowiednio wcześniej, by ustlić wspólnie czas działania. Jeśli zdecydujesz się na przerwę, potraktuj to jako czas dyspensy – Twój organizm musi się przygotować na takie nieprzewidziane wydarzenia. Nie kuś losu w tym czasie, staraj się przestrzegać zasad, które wprowadzasz w życie z Juicy Boxem!

Dziękuję, zwiń

Czy mogę zamówić dzień próbny?

Tak, możesz zamówić dzień próbny w dowolnej kaloryczności, zanim zdecydujesz się na tydzień z Juicy Box. Możesz wybrać catering dietetyczny bez pszenicy w wersji bez laktozy, wegetariańskiej lub klasycznej. Prosimy o kontakt, by ustalić szczegóły realizacji zamówienia!

Dziękuję, zwiń

Czy mogę zamienić kolejność przyjmowania posiłków?

Jeśli z jakiejś przyczyny jest to konieczne (np. nie masz gdzie odgrzać posiłku), lepiej zamienić podwieczorek z drugim śniadaniem, niż np. obiad z podwieczorkiem. Niech to będzie jednak jednorazowy wyjątek! Jeśli zależy Ci na efekcie, nie zmieniaj kolejności przyjmowania posiłków, bo różnią się one kalorycznością i mają odpowiednio do pory dnia zbilansowane składniki odżywcze.

Dziękuję, zwiń

Czy mogę podczas diety pić alkohol?

Jeśli wybrałeś dietę 2500 kcal i zależy Ci tylko na regularnym jedzeniu posiłków bez potrzeby schudnięcia, picie alkoholu to Twój wybór. Stanowczo odradzamy go osobom, które chcą się odchudzić. Alkohol spowalnia metabolizm i jest bardzo kaloryczny. Jeśli jednak sytuacja wymaga od Ciebie wzniesienia toastu, to w drodze wyjątku wybierz kieliszek czerwonego wina, który sączy się dłużej niż shot’a i ma stosunkowo mało kalorii w porównaniu ze słodkim drinkiem.

Dziękuję, zwiń

Dostawa diet, detoksów i innych produktów

W jakich godzinach mogę spodziewać się kuriera?

Kierowca dostarczający soki cold-pressed i catering pudełkowy Juicy Box będzie u Ciebie między godziną 5:30-8:00 lub 8:00-10:30, w zależności od tego jak wybierzesz.Oczywiście prosimy o wyrozumiałość, jeśli trudne warunki pogodowe lub korki uniemożliwią nam zmieszczenie się w tym przedziale. Kurier ma Twój telefon i zadzwoni, jeśli taka sytuacja miałaby się zdarzyć.

Dziękuję, zwiń

Czy mogę odebrać sok osobiście?

Nasze soki przewożone są w specjalnych, zabezpieczających ich jakość termosach. Jeśli odbierzesz je osobiście i będziesz wiózł bez specjalnego zabezpieczenia, mogą stracić na jakości. Nie przewidujemy więc odbioru osobistego, o ile nie jest to wyjątkowy przypadek i tak się umówimy.

Dziękuję, zwiń

Co jeśli nie ma mnie w domu, gdy kurier przyjedzie?

Jeśli wiesz,że w danym terminie nie będzie Cię pod adresem dostawy, skontaktuj się z nami, by poinformowac, gdzie możemy zostawić Twoje zamówienie. Jeśli nie będzie Cię w domu, nasz kurier do Ciebie zadzwoni z pytaniem, gdzie zostawić dietę. Kurier wyśle też SMS z informacją o próbie dostarczenia paczki. Jeśli nie uda mu się z Toba skontaktować, najprawdopodobniej zostawi ją u sąsiada lub na ochronie, w ostateczności pod drzwiami, a zamówienie zostanie uznane za zrealizowane. Pamiętaj, że gdy kurier zadzwoni spod drzwi, a Ty poprosisz o przywiezienie diety pod inny adres, w innej strefie, może to już nie być możliwe lub będzie wymagało dodatkowej opłaty. Dlatego prosimy raz jeszcze - jeśli wiesz, że możesz być niedostępny danego dnia, zostaw wiadomość podczas realizacji zamówienia o preferowanym miejscu pozostawienia diety. Miej na uwadze to, że nie gwarantujemy, że osoba, której zostawimy dietę przechowa ją  jak należy. Poinstruujemy ją co do tego, ale dostosowanie się do tej prośby zależy od jej dobrej woli. W związku z tym, w sytuacji gdy nie ma Ciebie w domu, nie możemy zagwarantować utrzymania świeżości produktu. Zostawiamy dietę na Twoją odpowiedzialność. 

Dziękuję, zwiń

Czy wysyłacie dietę i soki w dowolne miejsce w Polsce?

Póki co, ze względu na konieczność przewiezienia naszych soków i diet w sprzyjających warunkach i krótki termin przydatności, nie mamy możliwości dostarczenia soków w każdy zakątek Polski. Chcemy, by produkt za który płacisz zachował wszystkie wartości i był najwyższej jakości, więc możemy go dowieźć bezpiecznie jedynie w obrębie Warszawy. Ciągle pracujemy nad tym, by znaleźć rozwiązanie, które pozwoli nam na dowożenie soków i diet w każdy zakątek kraju bez uszczerbku na jakości naszych produktów.

Dziękuję, zwiń

Ile kosztuje dostawa?

Dietetyczny Catering Juicy Box i detoks sokami Juicy Jar dostarczany jest na terenie Warszawy, z wyłączeniem dalekich stref w cenie diety. Zadzwoń by upewnić się, że pod Twój adres możemy zawieźć produkty za darmo. Dalekie strefy mają dopłatę 5 zł do dostawy. Płatna dostawa obowiązuje też przy dostawie pojedynczych soków, eliksirów i produktów z linii Juicy Joy. Cena dostawy zależy od zamówienia i podana jest zawsze w potwierdzeniu, które przychodzi po złożeniu zamówienia.

Dziękuję, zwiń

Co to jest HACCP, który macie wdrożony na zapleczu?

Za wikipedią:  HACCP - (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points) jest systemowym postępowaniem mającym na celu identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń bezpieczeństwa żywności, z punktu widzenia jej jakości zdrowotnej oraz ryzyka wystąpienia tych zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i dystrybucji. Jest to również system mający na celu określenie metod ograniczania tych zagrożeń. System HACCP pozwala na uzyskanie pewności, że zakład wykonał wszystko dla bezpieczeństwa wyrobu i konsumenta, w odniesieniu do przepisów, zasad dobrej praktyki produkcyjnej i potrzeb klientów.

Dziękuję, zwiń

Post leczniczy według wskazań dr Dąbrowskiej

Czym jest post według zaleceń dr Dąbrowskiej

Post lecznicy według zaleceń dr Dąbrowskiej to dieta o charakterze głodówki leczniczej. Dieta warzywno-owocowa według zaleceń dr Dąbrowskiej jest stosowana w celu detoksykacji organizmu. Dzięki niej możemy wzmocnić nasze zdrowie, poprawić sen, pamięć, kondycję skóry i zwiększyć wydolność psychofizyczną organizmu. Jest wskazana również w przypadku wystąpienia chorób cywilizacyjnych.

Dieta według zaleceń dr Dąbrowskiej jest dietą o niskiej kaloryczności. Aktywizuje endogenne (wewnętrzne) żywienie organizmu i pobudza procesy samoleczenia. Dzięki temu organizm pozbywa się nadmiaru wody oraz tkanki tłuszczowej, zdegenerowanych tkanek, złogów oraz chorych komórek, w których zmagazynowane są toksyny i metale ciężkie. Ubytek masy ciała podczas postu jest efektem ubocznym i nie powinien stanowić jego głównego celu.

Cały proces leczniczy diety składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest post o charakterze oczyszczającym, podczas którego spożywamy wyłącznie wybrane warzywa i owoce. Czas jego trwania jest zależny od potrzeb, jednak nie powinien przekraczać 6 tyg. Drugi etap to stopniowe wprowadzanie wykluczonych podczas postu produktów, a następnie wdrożenie na stałe zasad zdrowego żywienia, które gwarantuje dobrą kondycję organizmu.

Dziękuję, zwiń

Jak długo powinien trwać post według zaleceń dr Dąbrowskiej?

Długość Twojego postu zależy od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz zrobić pełen post według zaleceń dr Dąbrowskiej, to powinien on trwać 42 dni, jednak już po dwóch tygodniach odczujesz pierwsze efekty. Post to jednak nie koniec. Drugi etap to stopniowe wprowadzanie wykluczonych podczas postu produktów, a następnie wdrożenie na stałe zasad zdrowego żywienia, które gwarantuje dobrą kondycję organizmu. Możesz to zrobić samodzielnie lub z naszą pomocą.

Dziękuję, zwiń

Jak długo powinno trwać wyjście z postu według zaleceń dr Dąbrowskiej?

To zależy od długości Twojego postu. Wprowadzanie wykluczonych podczas diety warzywno-owocowej produktów, a następnie wdrożenie na stałe zasad zdrowego żywienia, powinno przebiegać stopniowo. Możesz to zrobić samodzielnie (nie pozostawimy Cię bez wsparcia!) lub z naszą pomocą. Długość wyjścia dobierzemy indywidualnie lub możesz zdecydować się na jedną z sugerowanych przez nas opcji w pakietach.

 

Dziękuję, zwiń

Co będę jadł na diecie według zaleceń dr Dąbrowskiej?

Będziesz jadł 5 posiłków dziennie, skomponowanych wyłącznie z warzyw i owoców. Wiele z tych porcji składa się z kilku części. Łącznie w ciągu dnia zjesz aż 6 kg warzyw i owoców. Kalorycznie dostarczysz organizmowi 600 kcal. Wbrew pozorom nie będziesz się czuł głodny! Posiłki są naprawdę duże - możesz mieć wrażenie, że ciągle coś chrupiesz!  Nie spodziewaj się jednak potraw takich, jakie serwujemy w klasycznym Juicy Box. Pamiętaj, że pozbawiamy potraw tłuszczu, który jest nośnikiem smaku. Do dyspozycji mamy jedynie zioła i przyprawy. Posiłki są zróżnicowane - znajdziesz ciepłe lecho, soki, surowe chrupaki i zupy kremy. Może zaskoczyć Cię monotonność w owocach - serwujemy tylko te dozwolone. Mimo wszystko uważamy, że udało się nam przygotować całkiem smaczną "Dąbrowską" :)

Dziękuję, zwiń

Jakie efekty daje post warzywno-owocowy według zaleceń dr Dąbrowskiej?

Dzięki diecie według zaleceń dr Dąbrowskiej możemy wzmocnić nasze zdrowie, poprawić sen, pamięć oraz kondycję skóry, włosów i paznokci oraz zwiększyć wydolność psychofizyczną organizmu. Post warzywno-owocowy może leczyć nietolerancje pokarmowe i alergie, wzmacnia odporność organizmu i pomaga zwalczyć infekcje. Ma doskonały wpływ na osoby z problemami tarczycy (Hashimoto, niedoczynność i guzki tarczycy), z uporczywymi migrenami, zaćmą, nerwicą, reumatoidalnym zapaleniem stawów i chorobami skóry (cellulit, egzemy, łuszczyce, porfiria skórna, trądzik). Post według zaleceń Dąbrowskiej reguluje zaparcia, zaburzenia miesiączkowania, pomaga w leczeniu torbieli jajników i niepłodności. Obok detoksu sokowego jest tak samo skutecznym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie homeostazy. W internecie znajdziesz setki historii ludzi, którzy dzięki diecie według zaleceń Dąbrowskiej pozbyli się schorzeń, z którymi walczyli latami i mieli poważne problemy zdrowotne.

 

Dziękuję, zwiń

Jak mogę się czuć na diecie według zaleceń Dąbrowskiej?

To jak będziesz się czuł jest kwestią indywidualną. Większość ludzi nie odczuwa dużego dyskofortu i głodu, jednak możesz być w grupie osób, dla których pierwsze dni mogą być wymagające. Wynika to nie tylko ze zmiany diety i dostarczenia mniejszej ilości kalorii, ale przede wszystkim z uwolnienia toksyn i przeniknięcia ich do krwiobiegu. Podczas postu pojawiają się tzw. kryzysy ozdrowieńcze. Zwykle występują na początku diety, ale mogą pojawić się także w trakcie. W miarę odtruwania organizmu mogą pojawić się u Ciebie bóle i zawroty głowy, apatia, zmęczenie, problemy z koncentracją, problemy żołądkowe: nudności, wymioty, biegunka. Pojawiający się stan podgorączkowy lub bóle kostno-stawowe itp. są objawem krótkotrwałym i zupełnie normalnym. To znak, że uruchamiają się własne samoleczące mechanizmy, a o to w tym chodzi! Jeśli przechodziłeś już kryzys na detoksie sokowym lub prowadzisz zdrowy tryb życia, jest duża szansa, że nie odczujesz tych przykrych dolegliwości. Nie zaleca się przyjmowania leków podczas postu dr Dąbrowskiej. Jeśli dokwierają Ci powyższe problemy zadbaj o relaks, spacer, wykąp się z naszą Wanną Wintur, zdecyduj się na umiarkowaną aktywość fizyczną i przyjmuj dużo płynów, w tym naszą Zdrowaśkę.

Dziękuję, zwiń

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia postu warzywno-owocowego?

Przeciwskazaniem do diety jest stosowanie leków hamujących układ immunologiczny, cytostatyków, hormonów sterydowych, posterydowa lub autoagresyjna niedoczynność nadnerczy, choroba nowotworowa, choroby nerek, depresja, nadczynność tarczycy, ciąża, karmienie piersią. Postu nie powinny również przeprowadzać dzieci, dziewczynki w okresie dojrzewania, jak i osoby po transplantacji. Jeśli chorujesz na jakąkolwiek chorobę, przyjmujesz leki lub masz jakiekolwiek wątpliwości, czy możesz przeprowadzić post, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym zanim złożysz zamówienie.

Dziękuję, zwiń

Post według zaleceń dr Dąbrowskiej już za mną, co teraz?

Najpierw wyjdź stopniowo z postu do momentu osiągnięcia porządanej kaloryczności. A później? Jedz zdrowo i regularnie! Nie zaprzepaść tego, co osiągnąłeś. Przeprowadzaj regularne detoksy sokowe i przejdź na dietę bez pszenicy, by podtrzymać efekty oczyszczania. Post według zaleceń dr Dąbrowskiej możesz powótrzyć po minimum pół roku.

Dziękuję, zwiń

Czy będę odczuwać głód na poście warzywno-owocowym według zaleceń dr Dąbrowskiej?

Tak, ale... tylko przez pierwsze 2-3 dni. Jak tylko organizm zorientuje się, że nie dostarczasz mu wysokoodżywczych pokarmów, przestawi się na odżywianie endogenne, będzie odżywiał się tkanką tłuszczową, złogami, polipami i innymi śmieciami, które zalegają od lat w Twoim organiźmie. Natura zaprogramowała nas tak zmyślnie, że po 2 dniach wyłączy się ośrodek głodu i nie będziesz go w ogóle odczuwać. Warunkiem jest przyjmowanie ok. 800 kcal dziennie. Jeśli pozwolisz sobie na jedno małe odstępstwo od postu, to zniweczysz wszystko. Mózg znów włączy ośrodek głodu i poczujesz ssanie. Dlatego konsekwencja to Twoja najlepsza przyjaciółka, która powinna Ci towarzyszyć w robieniu postu.

Dziękuję, zwiń

Chcesz dostawać wiadomości o Juicingu? Zapisz się do newslettera!